WhatsApp

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Dişler yiyecek, içecek (kahve, şarap ve çay) ve sigara nedeniyle beyazlıklarını kaybedebilir. Bu durumu düzeltmek için diş beyazlatma yapılabilir.

Diş beyazlatma işlemi, dişlerin lekelerden temizlendiği ve doğal renklerini geri kazandıkları bir işlem olarak adlandırılır. Estetik bir diş kliniği, diş beyazlatma işlemi ile dişlerinizi daha beyaz hale getirecektir.

Yapısal değişim ve diş hasarına bağlı kalıcı hasarın meydana geldiğini gösteren herhangi bir çalışma yoktur. Diş beyazlatma sırasında ve sonrasında hassasiyet oluşabilir, ancak bu hassasiyet geçicidir. Diş rengini değiştirmek için en koruyucu yöntem diş beyazlatmadır. Diş beyazlatma işlemine bir alternatif porselen, kompozit laminatlar veya porselen kaplamalardır.

 

Hangi Tip Diş Beyazlatması Sizin İçin En İyisidir?


Dişleriniz beyaza yakınsa ve birkaç gölgeye ihtiyacınız varsa, sadece lazer tipi veya ev beyazlatması yeterli olabilir. Bununla birlikte, sigara, kahve veya çay nedeniyle dişlerimiz çok koyu olursa, kombine beyazlatma dişlerinizi beyazlatmanın en etkili ve etkili yolu olabilir. Hangi diş beyazlatma yönteminin sizin için uygun olduğuna karar vermeden önce test edilmelisiniz. Kliniğe muayene için geldiğinizde, doktorlarımız size dişlerinizi beyazlatmak için en uygun yöntemi sunar.

 

Temizleme Tedavisi Nasıl Uygulanır?


İlk ziyaretinize geldiğinizde, gerekirse klinik ve radyolojik muayeneye tabi tutulacaksınız. Ağartmadan önce, özellikle diş etleriniz sağlıklı olmalıdır. Diş etleriniz sağlıklı değilse, gerekli tedavi yapılır, diş eti iltihabı ve tartar temizlenir. Daha sonra dişlerin yüzeyleri bir parlatma işlemi ile temizlenir. Bir süre sonra, ağartmayı önlemek için diş etlerine koruyucu bir film uygulanır. Daha sonra dişlere tek tek % 35 peroksit jel uygulanır. Her diş 3 saniye boyunca “Plazma Arkı 3” kullanılarak ışığa maruz bırakılır ve her dişe yaklaşık 7 kez bir ışık kaynağı uygulanır.

 

Kalıcı Diş Beyazlatma Nedir?


Kalıcı diş beyazlatma, çeşitli nedenlerden dolayı rengini değiştiren ve sarıya dönüşen dişlerin rengini aydınlatmak için kullanılan bir çözümdür. Bu, dişlerin yapısındaki (emaye ve dentin tabakası) renk bozulmalarını giderme işlemidir.
Sağlıklı ve beyaz dişler güzel bir gülüş için önemlidir. Bununla birlikte, dişlerin oluşumu sırasında ortaya çıkan yapısal bozukluklar, çocuklukta veya rahimde kullanılan bazı antibiyotikler, ne yediğiniz ve içtiğiniz ve içme suyundaki florür miktarı dişlerimizin rengini bozabilir. Ayrıca, yaşlılık, yaşlı protezler, kaplamalar ve dolgular diş beyazlığı için etkilidir.

 

Diş Beyazlatmanın Özellikleri Nelerdir?


Diş beyazlatma, lekelenmeden önce dişlerin gölgesini elde etmek için yapılır.
Ofis beyazlatma klinik olarak profesyonelce yapılmalıdır.
Diş etlerini korumak için bir bariyer kullanılır ve daha sonra beyazlatma ajanı, ışık yardımı ile dişlere etki edebilir.
İşlem yaklaşık 30-40 dakika sürer.
İşlem sonrası hassasiyeti önlemek için dişler yıkanır, kurutulur ve un uygulanır.
Dişlerde bir çatlak varsa bu yapılmaz. % 37,5 hidrojen peroksit ve % 42,5 içerdiğinden, çatlak dişlerde aşırı duyarlılığa neden olur.
Dişlerde çürük varsa tedavi uygulanır, beyazlatma uygulanır.
Office beyazlatma işleminden sonra, insanlar tutarlı bir beyazlatma işlemini sürdürebileceklerdir.

 

Diş Beyazlaşma Yöntemleri


Ev Beyazlatma: Kişiselleştirilmiş beyazlatıcı plakalar ağızdan ölçülerek hazırlanır. Hazırlanan bu plakaya belirli bir miktarda beyazlatıcı jel uygulanır. Plaka günde en az 4-6 saat kullanılır. Bu yaklaşık 10-15 gün süren bir tedavidir.
Ofis Tipi Beyazlatma: Bu bir klinik beyazlatma yöntemidir. Ortalama 1 saatten daha kısa sürede etkili beyazlatma sağlar.
Kanal Tedavisi yapılan Dişlerde Beyazlatma: Kanal tedavisi sonrası lekeli dişlere uygulanır. Dişin içindeki dolgu kaldırılır ve beyazlatma jeli boşluğa uygulanır. Daha sonra geçici bir dolgu ile diş sıkıca kapatılır. İstenilen renge ulaşılıncaya kadar seanslar tekrarlanır.
Kombinasyon Beyazlatma: Hem ofis hem de ev tipi birlikte kullanıldığında, diş beyazlatma yöntemidir. Prosedür, ofiste veya klinikte uygulamadan sonra 2-3 gün boyunca evde beyazlatma ile desteklenir.

Online Randevu Al

Online randevu alarak işlemlerinizin daha hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Önceden randevu alarak sıra beklemezsiniz.

Yukarı Çık